panelarrow

Välisministeeriumis olid uksed valla

Mari Tepp

Mari Tepp oli esimest korda avatud uste päeva grupijuhi rollis.

Mari Tepp, kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo

Selleaastane avatud uste päev toimus reedel 18. novembril, kui külas käis pea 160 inimest.

Osalejatele oli kokku pandud tihe programm, mis andis ülevaate erinevatest välisteenistuse töö tahkudest. Kohaletulnutel oli 4-tunnise kava jooksul võimalik näha, kuulata, katsuda ja tunnetada meie maja toimimist.

Programm algas suures pressisaalis, kus täissaalile seletas targalt reisimise põhitõdesid Silvar Laanemäe konsulaarosakonnast. Loeng oli elav näide, et reisimine tõepoolest kütab kirgi ning seda igas vanuses!

publik

SUUR PRESSISAAL OLI KÜLASTAJAID TÄIS.

Publikul oli ohtralt küsimusi ja jagamiseks nii mõnigi värvikas lugu oma kogemustest. Pea tunnine haarav loeng keskendus 4R-ile, mis igati loogilised, kuid paraku reisielevuses ununema kipuvad. Tuleb tunnistada, et mõnikord endalgi…

laanemae

PIDAGE REISILE MINNES MEELES 4R-i! Silvar Laanemäe pidamas loengut targalt reisimisest.

Reisile minnes, veel enne kui kohvreid pakkima asuda, tasub meeles hoida: Reisidokumendid, Reisikindlustus, Reisiinfo ja Registreerimine. Ja kohe kindlasti võivad need lihtsad 4R-i päästa nii mõnestki ebameeldivusest.

10-korrus

VÄLISPOLIITIKA VESTLUSRING 10. KORRUSEL. Kristel Engmani ja külastajatega on ühinenud minister Jürgen Ligi.

10-k-a

VÄLISPOLIITIKA JUTUD ON HUVITAVAMAD KUI ILUS VAADE.

Edasi viis teekond 10ndale korrusele, kus lisaks ilusale vaatele said külalised haarava loengu välispoliitika aktuaalsetest teemadest. Välisministri nõunik Priit Kallakas ja Kristel Engman poliitika planeerimise büroost andsid  linnulennu-vaate sisulistest teemadest, millega diplomaadid tegelevad.

Kõlama jäi mõte, et väikeriigile on välispoliitika otseselt oluline oma kodanike heaolu ja julgeoleku tagamiseks. Tänapäeva kiires ja järjest keerulisemaks muutuvas maailmas ei suuda mitte ükski riik midagi üksi saavutada ning heade liitlassuhete ja kontaktide hoidmine on senisest veelgi olulisem.

juri-trei

KUI PÕNEV ON AJALUGU! Jüri Trei rääkimas põnevaid lugusid välisteenistuse ajaloost.

raul-malk

MUUSEUMINURGAS. Raul Mälk näitamas ajaloolisi esemeid ja rääkimas enda kogemustest suursaadikuna.

Tagasi alumisel korrusel ootas külalisi muuseuminurk. Jüri Trei, Raul Mälk ja Kadri Linnas kehastusid giidideks ning viisid külalised ekspressekskursioonile meie maja ajaloost ja inimestest. Kuulajaid kostitati värvikate lugude ja vürtsikate väljenditega meie maja lugudest. Kindel on, et juttu ja küsimusi oleks jätkunud veel palju pikemaks.

jaaksoni-laud

JAAKSONI LAUD NEW YORGI PEAKONSULAADIST. Selle laua taga istus Ernst Jaakson ise.

protokoll

LIPP PEAB OLEMA ALATI ÕIGETPIDI. Peeter Reštšinski rääkimas protokollitöö nüansidest.

Aga juba ootas protokolliosakond! Peeter Reštšinski ja Pille Unger rääkisid, milliste detailidega peab arvestama riigivisiidi ettevalmistamisel ning kuidas pooleteise päevasesse kohtumisse panustavad kümned inimesed tihti maailma eri otsadest. Kui veel paarkümmend aastat tagasi olid riigivisiidid mitmepäevased ning planeerimisaeg märksa pikem, siis nüüd on kiirused sootuks erinevad ning ka visiidid on muutunud lühemaks. Samas on paljud tseremoonia elemendid ja diplomaatia traditsioonid ikka endised. Protokolliosakonna töö eesmärk on tähelepanelikkus oma külaliste suhtes ning et ta lahkuks siit tundega, et teda on siin hästi vastu võetud.

lennart-ja-ligi

LENNART JA JÜRGEN. Pärast inimestega vestlemist suures pressisaalis jäi minister kohvilauda, kus sai Lennart Meri büsti juures ministriga ka pilti teha.

viktoriin

PALJU ÕNNE VIKTORIINIS OSALEJALE! Viktoriinis osalejate vahel loosis minister välja kolm auhinda.

Tagasi suures pressisaalis võttis külalisi vastu välisminister Jürgen Ligi. Saalisolijad said inimliku sissevaate riigi kõrgeima diplomaadi tööpäeva. Põneva programmi lõpetas maitsev kringel ja aurav kohv. Usun, et päev oli huvitav külalistele, aga kindlasti ka oma maja töötajatele. Ah et miks mulle meeldis seda tuuri kaasa teha? Olles hetkeks kõrvaltvaataja rollis, tunduvad mõned juba igapäevaseks saanud ülesanded sootuks uues valguses.

korraldajad

KORRALDUSMEESKOND koos ministriga.

Kniks ja sügav kummardus kõigile korraldajatele!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail