panelarrow

Noored matkisid ÜRO tööd

img_9190

Suur pressisaal täitus rohkearvuliselt “ÜRO delegaatidega”.

külaliskirjutajad Laura-Liis Moritz ja Reeli Kaselaid – Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased

Välisministeeriumi suures pressisaalis toimus 19. oktoobril MUNOTi (Model United Nations of Tallinn) avatseremoonia. Töö komiteedes jätkub veel tänagi Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Mudel ÜRO peaassamblee leiab aset Tallinna Tehnikaülikoolis.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi gümnasistide korraldatud Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) matke MUNOT toimub juba viiendat korda, seekord 19.-22. oktoobril. Õpilaskonverentsil arutleme maailma poliitikat puudutavate probleemide üle ning matkime võimalikult tõetruult ÜRO tööd.

dsc08898

Avatseremoonia ühe tervituskõne pidas kooli direktor Kaarel Rundu.

Konverentsi käigus õpime kuidas pidada kõnesid, debatte, kogume infot probleemide kohta erinevates riikides ja pakume välja lahendusi. Kuna konverentsi keeleks on inglise keel, siis on see üritus heaks võimaluseks arendada ka oma keeleoskust. Samuti annab see teadmisi politoloogiast ja rahvusvahelistest suhetest, mille baasil on hea võimalus jätkata õpinguid ülikoolis.

img_9245

“Peasekretär”, “Peaassamblee president” ja teised tähtsad ÜRO tegelased juhtimas avatseremooniat.

 

Viie aasta eest toimunud esimesel MUNOTil osales vaid 40 koolinoort. Sel aastal on konverentsil esindatud 27 delegatsiooni, kuhu kuulub üle 100 õpilase. Õpilased esindavad suurriike, aga ka selliseid riike nagu Lõuna-Korea, Palestiina, Sudaan jne. Tallinna Saksa Gümnaasiumi sisesest konverentsist on saanud rahvusvaheline ettevõtmine, kuhu on kutsutud poliitikahuvilised noored üle kogu Eesti ning ka Saksamaalt Hamburgist.

img_9229

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania juht Margus Kolga rääkis avatseremoonial nii nagu asjad ÜROs käivad.

Konverentsi edukasse toimumisse panustavad ka prestiižsed külalisesinejad: Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania juht Margus Kolga, Transferwise’i esindaja Dave Bullock ning Rahvusvaheliste Kaitseuuringute keskuse vanemteadur Kalev Stoicescu.

img_9420

Töö komiteedes jätkub veel tänagi Tallinna Saksa Gümnaasiumis.

Fotod: Ann Kaarde ja Anette-Heleri Lind

 

 

 

FacebooktwittermailFacebooktwittermail