panelarrow

Eesti riigi 98. sünnipäeva tähistamine meie välisesindustes

Sissejuh Genf

Tavaliselt jäädvustavad vastuvõtu külalised oma nimed külalisteraamatusse. Fotol kutsuvalt avatud Genfi esinduse külalisteraamat aastapäeva vastuvõtul.

Avalike suhete osakond

Eesti riigi sünnipäev on alati olnud oluliseks tähtsündmuseks meie välisesindustele. Välismaal oma riiki esindades, omandab Eesti riigi sünnipäev erilise tähenduse. Valdavalt tähistatakse seda traditsioonilise vastuvõtuga diplomaatilisele korpusele, Eesti sõpradele ja koostööpartneritele ning kohalikele eestlastele, mis on diplomaatias tavapärane.

Esinduste võimalused vastuvõtu korraldamiseks on erinevad – osadel on käepärast oma maja koos suure saaliga, teised peavad leppima rendipinna või restoraniga, teinekord leitakse vastuvõturuumid oma koostööpartnerite või kohaliku Eesti kogukonna abil.

Võimalusel tutvustatakse vastuvõtul ka eestipärast toitu. Ei ole sugugi erakordne, kus Eestist on isiklike kohvritega kaugetele maadele kohale toodud kama, kilu ja musta rukkileiba. On olnud juhuseid, kus suupisteid  tuleb meisterda nii autojuhil kui ka suursaadikul, sõltuvalt välisesinduse suurusest ja töökäte rohkusest.

Reeglina saab vastuvõtt alguse külaliste tervituskätlemisega suursaadiku poolt, tavaliselt kirjutavad ka külalised oma nimed külalisteraamatutesse, mida säilitatakse hiljem välisministeeriumi arhiivis.

Ühel õigel hetkel peab suursaadik ka pidupäeva kõne. Mõnikord esitleme vastuvõtul Eesti muusikat või tutvustame kunstnike või fotograafide loomingut.  Mõned esindused korraldavadki teinekord vastuvõtu asemel näiteks filmilinastuse või kontserdi, millele järgneb “klaas veini” vastuvõtt.

Hoolimata erinevatest võimalustest, tähistatakse Eesti riigi sünnipäeva välisesindustes igal pool hoole ja armastusega. Seekord palusime oma esindustel saata ühe foto pidupäeva tähistamisest. Ülevaade ei ole täielik, sest osades asukohamaades on pidu veel ees!

NB! Fotode paremaks vaatamiseks palun klikka fotole ja liigu noolega tagasi.

Berliin

BERLIIN. EV 98 peeti saatkonnas traditsioonilise, aga meeleoluka vastuvõtuga, kus ei puudunud Eesti toit ega Eesti kunst. Berliinis on tavaks saanud, et suursaadik peab ikka peokõne. Nii ka seekord, sursaadik Kaja Tael õnnitles kokku tulnuid pidupäeva puhul.

GRuusia

TBILISI. Eesti ja Gruusia suurepärased suhteid ei ole võimalik varjata. Gruusia peaminister ja Eesti suursaadik EV 98 vastuvõtul Tbilisis 24.02.

EV_Kiiev_1

KIIEV. EV98 tähistamine saatkonnas 24.02. Pildil koos suursaadik Sulev Kannikesega Ukraina Ülemraada Eesti-Ukraina parlamendivaheline sõprusrühma esimees hr Boryslav Bereza, Ternopoli maakonna administratsioonijuht hr Stepan Barna ning Musta mere äriliiga president hr Mykhaylo Kolibabchuk. Oli väga südamlik ja tore, kuigi riigis käib sõda.

Ny

NEW YORK. Esinduse ÜRO juures külalised vaimustusid EV98 puhul Eesti Majast New Yorgis 25.02.

Ottawa

OTTAWA. 24.02 hommikul heiskasime sini-must-valge Ottawa linnavalitsuse ette. NUKU koor laulis Eesti ja Kanada hümne. Eestlasi tervitas aselinnapea Monette, kes ütles ennast teadvat, et laulmine on Eestis sama tähtis kui Kanadas hoki. Õhtul toimus vastuvõtt diplomaatilisele korpusele ja Eesti sõpradele prestiižses Ajagemô galeriis. Hoolimata väga halbadest ilmaoludest ei saanud me külaliste vähesuse üle kurta. Fotol suursaadik Gita Kalmet kõnet pidamas.

EV 98 Kairos suur koond

KAIROS koguneti 24.02 suursaadiku juures, kus kaktuse ja apelsinipuu vahelt rääkis otsepildis Vabariigi President, laual lõid kodutunnet Eesti põllult tulnud värske rukkileib, Eesti metsast tulnud kukeseenesupp, Eesti vetest tulnud sprotipirukad ning pidulikkust lisas Eesti rukkilillede ja Egiptuse päikesega sünnipäevatort.

Soome

HELSINGI. Tähistasime pärjapanekuga Helsingis Malmi kalmistul Soome vabaduse ja Eesti au eest langenud soomepoistele 24.02. Fotol suursaadik Margus Laidre ja asejuht Vahur Soosaar pärga asetamas. Samal päeval oli meil hommikust õhtuni programm koostöös Eesti Maja, Tuglase Seltsi, Soome Eesti seltside Liiduga, mille lõpetas õhtune vastuvõtt saatkonnas.

Vastuvõtt Bakuu

BAKUU. Aserbaidzhaanis tähistati EV aastapäeva esimest korda. Pidulikul kontserdil kohalikus Muusikaakadeemias astusid edukalt üles Vanalinna Segakoor ja orelikunstnik Kristel Aer. Sellele järgnes vastuvõtt, kus osalesid Eesti sõbrad ja koostööpartnerid, kohalik eesti kogukond ja dilomaatiline korpus.

Genf

GENF. Hetk enne vastuvõttu 24.02 restoranis Vieux-Bois, kaasa võetud lipu kõrval on üles rivistunud suurem osa esinduse töötajatest.

London

LONDON. Saatkonnas tähistati sellel aastal vabariigi aastapäeva traditsioonilise vastuvõtuga 19.02. Esimest korda toimus aastapäeva vastuvõtt saatkonna uues hoones aadressil 44 Queen’s Gate Terrace.

Pariis

PARIIS. 19.02 saatkonnas toimuval aastapäeva vastuvõtul andis Eesti suursaadik Pariisis Alar Streimann pikaajalisele Eesti-Prantsusmaa suhete edendajale Prantsusmaa-Eesti seltsile, eesotsas Chantal de Bourmont’ga, üle välisministeeriumi kodanikudiplomaatia aukirja.

Riia

RIIA. Saatkonnas tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva vastuvõtuga õigel päeval, 24.02. Saatkonna pere üles rivistatuna külaliste ootel.

Stockholm

STOCKHOLM. 20.02 toimus Rootsi Eestlaste Liidu (REL) Stockholmi osakonna korraldatud EV 98. aastapäevale pühendatud aktus-kontsert „Koosmäng“, mis toimus Eesti Majas asuvas Scala teatris. Pildil aktusel kõnelenud suursaadik Merle Pajula, REL esimees Sirle Sööt ja aktuse peakõneleja Tunne Kelam. Foto: Kristiina Gilts Stenhardt

Haag

HAAG. Eesti saatkond Haagis tähistas vabariigi aastapäeva piduliku vastuvõtuga 26.02, kuhu oli kutsutud paarsada külalist – diplomaatiline korpus, Hollandi ametiisikud, ärisektori esindajad ja kultuuriinimesed, lisaks Hollandis elavad-töötavad eestlased. Ka mitmed e-residendid olid kohal.

Tokio

TOKIO. Saatkond Tokios tähistas EV 98 aastapäeva 14.02 koos Jaapani-Eesti Sõprusassotsiatsiooniga. Meil on väga heameel, et vaatamata tihedale töögraafikule osalesid koosviibimisel maestro Paavo Järvi ja hr Kaido Höövelson.

Madriid

MADRIID. Madriidi eestlaste meeleolukas koosviibimine pärast filmi Vehkleja vaatamist 19.02.

Washington

WASHINGTON. EV 98 aastapäeva tähistati Washingtoni saatkonnas ühe korraliku vastuvõtuga 23.02, kuhu olid kutsutud diplomaatilise korpuse esindajad, kohalikud eestlased ja teised Eesti sõbrad.

vastuvõtt Moskvas

MOSKVA. Moskva saatkonda kogunes 25.02 koos meiega vabariigi aastapäeva tähistama hulgaliselt Eesti sõpru. Esiplaanil suursaadik Arti Hilpus saabuvaid külalisi tervitamas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PRAHA. Vabariigi aastapäeva tähistamine saatkonnas eestlaskonna ja Eesti sõpradega 23.02.

EV AP Ankaras grupipilt1

ANKARAS tähistati EV 98 saatkonna rahvaga perekondlikult kogunedes.

This photo is copyrighted and cannot be used, modified or published without the written authorisation of Ludo Segers

VILNIUS. 25.02 avati saatkonnas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu näitus „MaaMärk“, millega tähistati ühtlasi Eesti riigi sünnipäeva. Foto: Ludo Segers

Poistekoor Tel Avivis

TEL AVIV. EV 98. tähistati 25.02 toimunud Rahvusooper Estonia poistekoori kontserdiga maestro Hirvo Surva juhatusel. Kontsert toimus Eesti-Iisraeli muusikafestivali MustonenFest 2016 Tallinn-Tel Aviv raames. 18.02 – 02.03 toimuval festivalil annavad Eesti ja Iisraeli muusikud Iisraelis koos kokku 16 kontserti.

Luksemburgi Eesti Selts ja saatkond

LUKSEMBURG. Saatkond Brüsselis osales EV aastapäeva puhul Luksemburgi Eesti Seltsi korraldatud kontserdil Luksemburgis. Esinesid ooperisolistid Priit Volmer (Bonni ooper) ja René Soom (Rahvusooper Estonia), klaveril saatis tunnustatud pianist ja dirigent Siim Selis. Eesti Seltsi ja saatkonna rahvas koos pildil poseerimas.

Brasiilia1

BRASÍLIA. EV 98 tähistati vastuvõtuga saatkonnas 24.02. Ühtlasi märgiti ära Paul Kerese 100. sünniaastapäev temaatilise väljapanekuga. Rahvusvaheline Maleföderatsioon FIDE on kuulutanud tänavuse aasta Paul Kerese aastaks.

Strasbourg2

STRASBOURG. Vastuvõtt peeti 24.02. Parlamentaarse Assamblee seltsimajas. Suursaadik Katrin Kivi ja Euroopa Nõukogu protokolliosakonna ülem Rafael Benitez üksteist pidupäeva puhul tervitamas.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail