panelarrow

Välisministeerium avas külastajatele oma uksed

22730322447_abd8c86e46_z

Marina Kaljurand kohtumas noorimate külastajatega juhtkonna korrusel ministrite fotode taustal.

Tiiu Stumbur, avaliku diplomaatia osakond

19. novembril toimus välisministeeriumis avatud uste päev, mida on traditsiooniliselt peetud kord aastas. Huvilised pidid ennast eelnevalt registreerima ja sel aastal oli sooviavaldajaid eriti palju.

Avatud uste päev viidi läbi juba eelmistel aastatel toiminud kava alusel.

Külalised jagunesid pärast majja sisenemist kümnestesse gruppidesse, saades endale ka grupijuhi ja -saatja, kelleks olid välisministeeriumi töötajaid – asekantslerid ja suursaadikud, diplomaadid ja sekretärid, assistendid ja spetsialistid. Paljud nendest on avatud uste päeva saatjatena juba suure praktikaga ja naudivad vahelduse mõttes seda „tööd“ väga.

22828605950_04f697069a_z

Muuseuminurgas sai tutvuda välisteenistuse ajalooga. Esiplaanil Otto Strandmanile kuulunud esemed. Nende taga suursaadik Raul Mälk, kes oli sel päeval kehastunud giidiks.

Külastajad said ringkäigul uudistada ministeeriumi muuseuminurgas lisaks ajaloonäitusele New Yorgi peakonsulaadi mööblit, mida on omal ajal kasutanud Ernst Jaakson, sümboliseerides välisteenistuse järjepidevust. Vaadata sai vitriinis muude esemete hulgas Otto Strandmani kõvakübarat (mis oli kasutusel kahekümnendatel aastatel), Johan Leppiku uhket teenetemärkide kogu, suursaadikute vapiserviise läbi aegade ja palju muud huvitavat.

Võimalus oli sisse põigata ka nn kilukarbisaali, mis oli kunagi kasutuses EKP Keskkomitee plenaaristungite saalina ja mille laes on disainielemendina kasutatud 60 000 ehtsat kilukarpi. Oma uksed oli avanud seireosakond, kus tegeletakse ööpäevaringse uudis- ja kriisiseirega, juhtkonna operatiivteavitusega.10. korrusel näidati külastajatele, kus töötab juhtkond ning sai imetleda imekaunist vaadet vanalinnale.

22526038734_8a1056d041_z

10. korrusel näidati juhkonna koosolekute ruumi ja kaunist vaadet vanalinnale. Külalistele rääkimas ministri nõunik Priit Kallakas.

Riikliku protokolli osakond oli välja pannud oma kollektsiooni atribuutikast, mida läheb tarvis protokolli töös – lipud, kavad, kutsed, visiitide programmid. Eraldi võis jälgida ka kokkupandud pildiesitlust. Konsulaarosakond esines ministeeriumi fuajees REISI TARGALT stendiga.
Külastajatel oli ka võimalus oli oma teadmised proovile panna viktoriinil kaasa lüües, mille küsimused puudutasid ringkäigul nähtut.

22730425438_3ac0d427de_z

Konsulaarosakonna poolt manitses Tarmo Punnik inimesi targalt reisima.

Ringkäik lõppes suures pressisaalis, kus sai ministriga kohtumise sissejuhatuseks kuulata „Reisi targalt“ loengut konsulaarbüroo direktorilt Tarmo Punnikult ning visiitide korraldamise põnevast köögipoolest rääkis Peeter Reštšinski riikliku protokolli osakonnast.

Viimaseks programmi osaks oli kohtumine minister Marina Kaljurannaga, kes alustuseks andis kodanikudiplomaatia tänukirjad üle Enn Kunilale, Lux Expressile ja kodanikuliikumisele „Sõbralik Eesti“. Minister rääkis külastajatele sellest, millega välisteenistus igapäevaselt tegeleb, meenutas külastajate palvel oma karjääri eredamaid hetki, vastas inimeste küsimustele ning loosis viktoriini võitjad.

22828639380_5d06e476b1_z

Grupipilt koos ministriga – seda ei juhtu iga päev.

Lõpetuseks oli kõigile kaetud kohvilaud, kus sai muljeid vahetada ja tihedast programmist lõõgastuda. Ja lause „see oli mu elu üks õnnelikumaid päevi“, mida üks vanem daam lahkudes ütles, läks korraldajatele hinge küll.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail