panelarrow

Milline reisija oled sina?

Liina Viies, konsulaarabi büroomina ja zorro

Viimane asi, mida enne reisi teen (vali sobivaim vastus)

A. kõike ja mitte midagi! Nagunii on viimasel hetkel üks suur tohuvabohu.
B. organiseerin iga viimasegi kui pisiasja, kellele neid halbu üllatusi ikka vaja on.
C. palun naabril oma lillede eest hoolitseda PS! tore oleks talle reisilt mõni meene tuua.

See on küll naljaga pooleks küsimus, kuid kas on üldse olemas sellist reisija tüüpi, kes välismaal hätta ei jää? Millised on meie rändurite harilikud reisiharjumused? Millele nad enam tähelepanu pööravad ja millele mitte? Panime välisministeeriumi kodulehele üles lühikese küsimustiku ja 226 inimest otsustas meiega oma vastuseid jagada. Mis me reisijate kohta siis teada saime?

Lõviosa vastanutest reisib reisikindlustusega. Samuti on huvipakkuv fakt, et 16% vastanutest teevad omale kindlustuse pisteliselt. Kas see on seletatav tööreiside või Euroopa üleüldise turvatundega, on kindlustusfirmadel põhjust teemat edasi uurida.

reisikindlustus

VAATAMISEKS KLÕPSA TABELIL!

Suurem osa vastanutest tutvub enne väljasõitu sihtkoha reisiinfoga, kusjuures veidi üllastuslikult mehed teevad seda isegi rohkem kui naised.

reisiinfo

VAATAMISEKS KLÕPSA TABELIL!

Veidi alla veerandi vastanutest kontrollib sihtriigi kohta infot välisministeeriumi kodulehelt. Enim märgiti info saamisena varianti „mujalt“ ja konkurentsitult tuli esile sõna „internet“. Tuleb osata vaid usaldusväärseid allikaid kasutada. Populaarsemad portaalid on trip.ee, TripAdvisor, WikiTravel ja Lonely Planet. Samuti mainiti reisikirju, –logisid, foorumeid ning info saamist sõpradelt-tuttavatelt.

info

VAATAMISEKS KLÕPSA TABELIL!

Vastanute seas oli vaid 3% kes mingil põhjusel on unustanud oma reisidokumenti enne reisi kontrollida.

ID kaart

VAATAMISEKS KLÕPSA TABELIL!

Suurt huvi tunneme me loomulikult tagasiside saamise vastu. Eestlane ei kipu kahjuks sugugi kergelt „tänan“ ütlema. Ja kui lõpuni aus olla, siis sageli puututakse konsuliga kokku kriitilises olukorras, kus midagi ebameeldivat on juhtunud ja isik ise ei suuda ega saa sellest olukorrast välja. Ehk sel hetkel on küllalt neid, kes tahavad kohe kellegi suunas näpuga näidata. Aga kivi lendas südamelt. Vastajad, kes on meie teenistusega pidanud kokku puutuma, annavad märku, et meie konsulid on täitsa tublid ( 4+).

Untitled

VAATAMISEKS KLÕPSA TABELIL!

Tulles nüüd tagasi pealkirjas esitatud küsimuse juurde ehk pakuks omaltpoolt ka küsimustele vastajatele tagasisidet, kuidas neil läks? Saadud vastustest joonistus välja täitsa lootustandva reisija portree.

Oled enamasti põhjalik ja organiseeritud reisija. Vahel on lihtsalt niisama hea lõõgastuda ning patareisid laadida. Puhkamiseks ei pea ju minema ei tea kui kaugele ega nägema kõiki 7 maailmaimet. Sa eelistad rahu, et vabaneda igapäeva-stressist, unistad, et saaksid häirimatult päikesevarju all uusi raamatuid lugeda või sõpradega heas restoranis mõnusalt õhtut veeta. Sind võib pidada ülimalt andekaks planeerijaks ja sa tead, kuidas internetist parimaid pakkumisi välja meelitada. Oled seltskondlik ja säilitad rahu ka keerulistes olukordades. Olgugi, et sa eelistad kindlustunnet, ei ütle sa kunagi ära ka väikesest närvikõdist kui elu seda pakub. Elu on elamiseks ja uued kogemused vaid rikastavad meie maailma.

Konsuli soovitus: hoia silm peal, et ka su toredatel reisikaaslastel oleksid reisidokumendid korras ja reisikindlustus olemas, välisministeeriumi hädaabi number mobiilis (+3725301999) ning mobiilirakendus “ REISI TARGALT” alla tõmmatud.

Maailm on sinu päralt. Head reisi!

 

FacebooktwittermailFacebooktwittermail