panelarrow

Eesti kui suurepärane paik looduspuhkuse veetmiseks

portree

Londoni Eesti saatkonna pressidiplomaat Helen Rits aitab kaasa Eesti tutvustamisele Suurbritannias

Helen Rits, pressidiplomaat Eesti saatkonnas Londonis

Eesti looduspuhkuse võimalusi tutvustav seminar Londoni Eesti saatkonnas 16. aprillil

Eesti loodus on võrratu. Meie neli vaheldusrikast aastaaega ning mitmekesine floora ja fauna loovad unikaalse koosluse, mis on tõeliselt võluv. Samas tuleb tunnistada, et võtame seda kõike eestlastena vahel sama iseenesestmõistetavalt kui õhku, mida hingame ning unustame, et kõrvaltvaatajale on meie loodus tõeliselt huvipakkuv ja ainulaadne.

Seetõttu peaksime kasutame kõiki võimalusi tutvustamaks Eestit kui suurepärast loodusturismi sihtkohta. Just seepärast otsustas saatkond Londonis majandusdiplomaadi Eva-Liisa Jaanuse eestvedamisel korraldada Eestis looduspuhkuse veetmise võimalusi tutvustava seminari. Esinejateks valisime Elin Priksi, kes tegeleb Suurbritannia turismiteemadega EASis. Priks tegi ülevaate sellest, mida Eestil on loodussõpradele pakkuda. Loodusfotograafia võimalustest Eestis tegi ettekande Londonis elav fotograaf Rena Iqbal.

Bambusega

EASi esindaja Elin Priks, saatkonna majandusdiplomaat Eva-Liisa Jaanus ja suursaadik Lauri Bambus annavad igapäevaselt oma panuse Eesti tutvustamiseks UKs. Fotol seistakse saatkonnas Sven Zaceki loodusfoto kõrval.”

Kuna brittide jaoks on oluline kuulda kaasmaalaste vahetuid kogemusi ja hinnanguid, siis esines seminaril kohalikul turismimaastikul pikki aastaid tegutsenud Susan Worthington. Näiteks on Worthington olnud VisitBritain’i ja British Tourist Authority tegevjuht. Oma ettekandes rääkis ta hiljutistest Eesti linnuvaatlusreisi muljetest ja andis palju kasulikke nõuandeid, kuidas Eestit loodusturismi sihtkohana paremini turundada.

Eesti tugevused on Worthingtoni sõnul meie mitmekesine ja liigirikas taime- ning loomariik. Lisaks sellele on Eestis ka väga kvaliteetsed majutusvõimalused, hea teedevõrk ning kuna riik on pindalalt väike, jõuab lühikese ajakuluga mugavalt kõikjale. Meie kasuks räägib ka see, et eestlased kõnelevad hästi võõrkeeli ja on Worthingtoni kinnitusel väga sõbralikud ning külalislahked. Suurbritanniast tulevate külaliste jaoks ei ole liiga keeruline ka Eestisse jõudmine. On olemas mõned otselennud ja ka ümberistumisega sõitu ei peeta liiga suureks takistuseks, sest tegelikult asub Eesti Suurbritanniale siiski küllaltki lähedal.

16988246568_33d7b7d9af_z

Seminaril rääkis Eesti linnuvaatlusreisi muljetest kohalikul turismimaastikul pikki aastaid tegutsenud Susan Worthington. Samuti andis ta kasulikke nõuandeid, kuidas Eestit loodusturismi sihtkohana veel paremini turundada.

 

Loosisime kõigi kohaletulnud külaliste vahel välja ka karuvaatlusreisi kahele Eestisse. Meil on hea meel, et saame läbi põneva elamuse pakkumise taas juurde Eesti looduse võlusid vahetult näinud inimesed, kes omakorda saavad kogemusi teistega jagada.

Seminari osale järgnes vastuvõtt, kus pakkusime külalistele eestimaiseid suupisteid ja jooke. Ka Eesti kööki tasub julgesti välismaal tutvustada. Meie puhtast looduslikust toorainest tehtutud toite hakatakse üha enda hindama. Seminari külalised kiitsid meie suitsuvorsti ja -juustu, moose, mett ning käsitöökomme. Põnevust pakkusid astelpaju naps ja erinevad marjakrõpsud.

eesti toit

Seminari osale järgnes vastuvõtt, kus pakuti külalistele eestimaiseid suupisteid ja jooke. Ka Eesti kööki tasub julgesti välismaal tutvustada.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et peamine sõnum, mis seminarilt kõlama jäi, oligi see, et Eesti loodusel on palju pakkuda nii meile endile kui ka lähemalt ja kaugemalt tulevatele külalistele.

Tutvustagem uhkusega Eestit ja meie imekaunist loodust!

Fotod üritusest: https://www.flickr.com/photos/estonianembassyinlondon/sets/72157649671350904

FacebooktwittermailFacebooktwittermail