panelarrow

Välisministeerium oli külalislahke

Telesild välisministriga

Telesild välisministriga

Tiiu Stumbur, avaliku diplomaatia osakond

Avatud uste päev 21. novembril

Läbi aastate on välisministeeriumi avatud uste päev traditsiooniks saanud. Ka sel korral liikusid huvilised gruppidena ringi ja tutvusid välisministeeriumi tööde ja tegemistega meie kogenud giidide saatel. Giidideks olid meie diplomaadid ja töötajad.

Päeva kulminatsiooniks on alati olnud suures pressisaalis toimuv, nii oli see ka sel korral, mil välisminister Keit Pentus – Rosimannus vestles külalistega videosilla vahendusel Helsingist. Läbivaks teemaks oli julgeolek ja nii jätkasid poliitikaküsimuste asekantsler Marina Kaljurand ja suursaadik Eesti esinduses NATO juures Lauri Lepik arutelu, mida modereeris kantsler Alar Streimann ise.

Pärast sisukaid julgeolekualaseid ettekandeid jagas soovitusi targalt reisimiseks konsulaarosakonna büroodirektor Tarmo Punnik, tuues tragikoomilisi näiteid elust enesest ja selgitades toiminguid inimese elus surmast sünnini ja kõigega, mis sinna vahele jääb. Peale esinemisi esitati mitmeid lisaküsimusi nii julgeoleku kui konsulaarabi vallast. Targalt reisimise teema laienduseks oli fuajees üles seatud infopunkt, kus huvilistega vestlesid Marika Meisner ja Urmas Eigla.

Avatud uste päeva ekskursiooni üheks osaks oli püsiekspositsioon fuajees, kus ajaloonäitust aitasid elavdada Jüri Trei ja Kadri Linnas. Nende oskus tuua välja mitmeid põnevaid seoseid ja juhtida tähelepanu olulistele faktidele, pani tekstid ja pildid otsekui elama ja muutis ministeeriumi ajaloo kuulajatele paremini arusaadavaks. Esmakordselt avati väljastpoolt uudistajatele seireosakonna uksed. Osakonna töödest ja tegemistest rääkis Ants Frosch oma meeskonnaga.

Protokolliosakonna väljapanekut vaadeldi B-korpuse väikeses saalis. Väikese vimka oli tutvustamisel sisse seadnud Peeter Reštšinski – nimelt pidi ära arvama, milline lipp on tagurpidi! Pille Unger näitas muuhulgas ilmekalt, millised näevad välja diplomaatiliste esindajate sõidukite numbrid ja Maija Tasa pühendas kuulajad volikirjade maailma.

Külastada sai ka 10. korrust, kus asuvad ministri ja kantsleri töökabinetid, ministeeriumi pressiosakond ning ruumid koosolekute pidamiseks ja külaliste vastuvõtmiseks. Külastajatega tegelesid seal Kadri Elias ja Mariann Sudakov, kes tutvustasid, kuidas võõrustab minister oma kõrgeid külalisi, näidates sealhulgas ilusat vaadet Tallinna linnale, mis ministeeriumi kõrgemailt korruselt avaneb.

Marina Kaljurand külastajate grupiga 10. korrusel

Marina Kaljurand külastajate grupiga 10. korrusel

Pressisaali kogunemise ajal näidati IT taustajõududega pildiesitluse toel viimase aasta põhilisemaid sündmusi ja kohtumisi. Abiks olid Andres Teder, Kristo Kaasan ja Taavi Laatsit. Üritust aitas fotodesse jäädvustada Riho Külaots. Toimus ka viktoriin välisministeeriumi ajaloo teemadel. Avatud uste päeva lõpuks said viktoriinile õigesti vastanud kingituseks välisministeeriumi töötajate mälestusteraamatu “Teine tulemine”. Autasustamine toimus koos kringli ja kohviga, mis võttis päeva kenasti kokku. Pimedate sügisõhtute valgustamiseks said soovijad kaasa välisministeeriumi logoga helkurid.

Seekord moodustasid suurema osa külastajatest üliõpilased ja abituriendid. Eakaid inimesi oli tavapärasemast vähem. Külastajate hulgas võis esmakordselt näha ka eelkooliealisi lapsi. Nimelt oli osalemas lastekeskus „Midrimaailm“, kes lisas üldisesse saginasse omapoolse toreda aktsendi. Lastegruppi vedas personaliosakonna peadirektor Katrin Saarsalu-Layachi.

Lapsed muuseuminurka avastamas

Lapsed muuseuminurka avastamas

Suur aitäh kõikidele abilistele, esinejatele, grupijuhtidele ja -saatjatele, kes olid nõus seekord avatud uste päeva kavandamisse ja läbiviimisesse panustama!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail