panelarrow

Euroopa päeva tähistamine Madridis

Nagu juba tavaks kujunenud, tähistatakse 9. mail Euroopa päeva. Korraldatavate kogupereüritustega on seotud ka Eesti välisesindused erinevates Euroopa Liidu liikmesriikides.

Madridis tähistati Euroopa päeva tänavu hoopis laupäeval, 12. mail. Toimumispaigaks valiti esmakordselt linna üks ilusamaid parke – Retiro. Hispaania pered armastavad seal ilusa ilma korral jalutamas käia, mistõttu tõi päikesepaiste ja nädalavahetuse hõng palju noori ja vanu kokku seegi kord.

Eesti Suursaatkond Madridis andis Euroopa päeva läbiviimisele oma väärika panuse Lotte joonistamisnurga näol. Et Lotte on meie laste suur lemmik, tekkis mõte seda vahvat tegelast ka kohalikele lastele tutvustada. Paljundasime värvilehed, soetasime värvipliiatsid ja rasvakriidid, tellisime Eestist Lotte-teemalisi lauamänge ja tegevust jätkuski mitmeks tunniks! Koos vanemate ja vanaemade-isadega käis telgist läbi väga palju eri vanuses lapsi.

Täname siinkohal Eesti kogukonna vabatahtlikke, kes lastega tegelemisel abistasid ja ka oma pisikesed maimud kaasa võtsid, kellest osadel lausa Lotte nukk kaenlas. Nii joonistasidki kõhuli maas üheskoos nii hispaanlaste kui Hispaanias elavate eestlaste lapsed.

Lastele pakkusime Kalevi nätsukomme ja iiriseid, et suu magus oleks ning pliiats ikka sama usinasti mööda paberit liugleks.

Veidi suurematele jagasime terve päeva jooksul Eestit tutvustavaid infotrükiseid. Paljude hispaanlaste teadvusesse kerkis Eesti esmakordselt siis, kui 2002. aastal Tallinnas Eurovisiooni lauluvõistlust peeti. Nüüdseks on sellest aga juba palju aega möödas ning üha enam leidub neid, kes seljakotiga või kruiisilaeva pardal, pere või sõpradega ise Läänemere kaldale sattunud. Infolauast astus läbi ka tudengeid, kellel mõttes Eesti ülikoolidesse õppima minna. Huvi Eesti vastu oli siiras ja selle kinnituseks jätkus huvilisi õhtutundideni välja.

Sel aastal avati Euroopa päeva raames ka fotonäitus teemal „Ehitame Euroopat“, kuhu oodati igast Euroopa Liidu liikmesriigist ühte tööd, millel kajastuks Euroopa Liidu roll ja panus meid ümbritseva keskkonna kujundamisesse. Eesti saatkond esitas näitusele värskelt avatud Lennusadama foto, mis loodetavasti meelitab Eestit külastavaid hispaanlasi sedagi muljetavaldavat paika külastama.

Euroopa päeva puhul toimub palju tegevusi ka Hispaania koolides – saatkonna poole pöörduti selgi korral arvukate palvetega edastada Eestit tutvustavaid materjale, mille põhjal lapsed ettekandeid teevad või plakateid meisterdavad. Sel korral saadeti saatkonnale ka üks näidistöö Murciast.

Teadlikkuse tõstmine Euroopast ja Eestist kui selle lahutamatust osast algab Hispaanias juba maast-madalast ning Eesti Suursaatkonnal Madridis on hea meel sellesse oma panus anda.

Nende ja muude saatkonna tegemistega võivad huvilised tutvuda meie Facebooki lehel: https://www.facebook.com/pages/Embajada-de-Estonia-en-Madrid/398962833451825

Laura Pakaste
Kaisa Männik
Eesti Suursaatkond Madridis

FacebooktwittermailFacebooktwittermail