panelarrow

Virtuaallähetus Avatud Valitsemise seminarile

Välisministeeriumi kodulehel ripub inimõiguste lehel mõnda aega teade, kuidas märtsis toimuval kõrgetasemelisel kohtumisel on Eestil võimalik liituda Avatud Valitsemise Partnerlusega. Kuigi ürituseni on veel aega, sest selle toimumine on kuu aega edasi lükatud, on viimane aeg käsitleda, millega seal tegeletakse. Kokku tulnud riigid tunnistavad, et inimesed üle maailma nõuavad valitsustelt suuremat avatust ning otsivad nii klassikaliste riigivalitsemise mehhanismide kui ka kaasaegsete e-lahenduste kaudu abi selle praktikas ellu viimiseks.

Eile õhtul toimus avatud valitsemise põhimõtteid oma ühiskonnas tähtsustavate riikide, vabaühenduste ja ettevõtjate seas esimene webinar. Globaalne ettevõtmine toimus kell 13.00 GMT aja järgi, arutelule kogunes seitseteist osalejat ning sellel käsitleti avalikkuse osalemist Avatud Valitsemise Partnerluse tegevuskava koostamisel. Video- ja audiosuhtluseks kogunenud huvilised vahetasid kogemusi, kuidas saaksid valitsuse töölaual olevate ja neid puudutavate küsimuste lahendamisele inimesed kõige paremini kaasa rääkida. Oma kogemusi ja pikaajalist praktikat jagasid USA avalikkuse osalemise eestvedajad.

Webinar oli esimene tsüklist, millega valmistatakse ette Brasiilias aprillis toimuvat kõrgetasemelist kohtumist. Tavapärased seminarid ja konverentsid on asendatud ressursisäästliku elektroonilise suhtlusega, mille toetajaid leiab üha rohkem ka üle maailma erinevate riikide valituste seas. Meie kõigi infotehnoloogiline park on erinev, samuti on erinev webinari toimumisaeg. Need on esimesed väljakutsetest, mida üleilmse samaaegse, kuid erikohtades toimuva seminari korraldamisel on tulnud arvestada. Ühised aspektid, nagu samade väljakutsetega tegelemine ning soov kaasaegses maailmas oma tegemistes üha efektiivsem olla, annavad aga aluse eelnimetatud küsimusi virtuaalsetel aruteludel lahendada.

Jääme ootama järgmiseid arutelusid andmete avalikuks kasutamiseks andmise kui ka teistel avatud valitsemise aluseks olevatel teemadel. Arutelud on avatud nii valitsustele kui ka avalikkusele, millest leiab pikema ülevaate Avatud Valitsemise Partnerluse kodulehelt.

Eva-Maria Liimets, välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor

FacebooktwittermailFacebooktwittermail