panelarrow

Andsin täna üle volikirjad belglaste kuningas Albert II-le


Kahepoolses vestluses tõstatas kuningas 3 teemat: eesti majanduse olukord ja maailmamajanduse kriisile reageerimine; olukord vene vähemustega ja Eesti energiapoliitika võttes arvesse domineerivat vene energiapakkumist.

Esimesele oli hea vastata positiivses võtmes, arvestades eile saabunud eurole ülemineku viimast otsust, ning kinnitada, et Eesti on saanud majanduskriisis, järgides konservatiivset eelarvepoliitikat, hästi hakkama. Teise küsimuse püstitamise võimalus oli teada varasemast. Vastatud sai meie viimase 19 aasta mittekodanike numbrite paranemise võtmes ja kinnitades, et integratsioonipoliitika on valitsusele oluline küsimus. Kolmanda küsimuse vastuseks selgitasin Eesti energiapoliitika olemust, olukorda EL siseturul ning suhet Vene elektrisektoriga, Samuti kinnitasin, et Eesti on jätkuvalt huvitatud tuumajaama ehitamise koostööst Leedus, kuid vajadusel kaalume riigisisest alternatiivi.

Lõpetuseks soovis kuningas, et Belgia ja Eesti majandussuhted oleksid tihedamad.

Loomulikult palus kuningas edastada parimad soovid president Ilvesele ja tema kaasale ning tundis huvi, millal on järgmised presidendivalimised.

Mariin Ratnik
Eesti suursaadik Belgias

FacebooktwittermailFacebooktwittermail