panelarrow

Vabatahtlikuna NATO kohtumise meediakeskuses

Möödunud nädalal toimus Tallinnas NATO välisministrite mitteametlik kohtumine. Selle ürituse organiseerimisele ja läbiviimisele aitas kaasa suur hulk inimesi. Väga aktiivselt ja minu arvates väga produktiivselt võtsid osa Eesti välisministeeriumi töötajad ja neile oli abiks saadetud vabatahtlikud. Mina töötasin vabatahtlikuna meediakeskuses, mis asus Reval Hotel Olümpias. Paar päeva enne konverentsi algust olid päris töised ja rahutud. Töised sellepärast, et lõppesid viimased ettevalmistused. Rahutud sellepärast, et Islandi vulkaani tuhapilve pärast oli õhus küsimus kohtumise, milleks valmistus suur hulk inimesi, toimumise kohta. Õnneks said lennukid jälle lennata.

Konverentsile eelnenud päeval akrediteerisime ajakirjanikke, valmistasime saali pressikonverentsideks ette ja tegelesime jooksvate küsimustega. Neljapäeval saabusid delegatsioonid ja praktiliselt kõik ajakirjanikud olid juba akrediteeritud. Pärast lõunat hakkasid pressikonverentsid, mille jaoks vabatahtlikud kõigepealt saale ette valmistasid – paigutasime lippe, toole, ühesõnaga tegime saali korda iga algava pressikonverentsi jaoks. Pressikonverentside jooksul tegelesime ajakirjanikele mikrofonide edasiandmisega küsimusteks. Veel olime valmis erinevate tehniliste küsimuste lahendamiseks, mis ajakirjanikel tekkisid.

Mina ja veel mõned vabatahtlikud osalesime Ameerika Ühendriikide riigisekretäri Hillary Clintoni pressikonverentsil, mis toimus 22. aprillil välisministeeriumis. Meie töö seisnes sünkroontõlke kuulamiseks mõeldud kõrvaklappide jagamises ja küsimuste korral küsijale mikrofoni ulatamises. Õhtul toimus Olümpia hotelli meediakeskuses ka NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni pressikonverents, millest mul aga kahjuks osa võtta ei õnnestunud, sest samal ajal olin abiks Estonia kontserdisaalis, kus toimus Eestit tutvustav kultuuriprogramm ning välisministrite tööõhtusöök.

Reede, 23. aprilli õhtupoolik oli väga sündmusterohke, sest toimus kolm tähtsat pressikonverentsi, nimelt meediakeskuses oli Clintoni, Rasmusseni ja Paeti pressikonverents. Ajakirjanike huvi nende pressikonverentside vastu oli suur ja meediakeskuse kõige suurem pressisaal oli rahvast täis. Vabatahtlikud olid abiks erinevate küsimuste ja probleemide lahendamisel. Jagasime ajakirjanikele küsimuste esitamiseks mikrofone ja soovijatele sünkroontõlke kuulamiseks kõrvaklappe.

Pärast iga pressikonverentsi lõppu, kui delegaadid ja ajakirjanikud pressisaalist lahkusid, asusime meie saale korda seadma. Panime korralikult kokku lipud ja korjasime kokku kõrvaklapid ning vaatasime, et pressisaali ei ole jäänud pabereid ega muud mittevajalikku.

Tippkohtumise päevad ja neile eelnenud päevad olid täidetud mitmete tähtsate tegevustega. Mina – ja olen kindel, et ka minu kaaslased – saime tänu NATO välisministrite mitteametlikul kohtumisel vabatahtlikena kaasa lüües väga olulise kogemuse võrra rikkamaks. Iga suur asi koosneb väikestest detailidest, iga suurüritus koosneb kümnete inimeste tööst.

Jekaterina Krylova
vabatahtlik

*Pildil meediakeskuse vabatahtlikud lippe kokku panemas. Autor vasakult teine.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail