panelarrow

HaleBopp Singersi kontsertreis Ungaris 2009

16.-23. maini toimus Tartu Rahvaülikooli segakoori HaleBopp Singers kontsertreis Ungarisse. Koor külastas Ungarit suursaadik Miko Haljase kutsel, et osaleda Eesti uue saatkonnahoone avamisel Budapestis 19. mail.
Vanast häärberist renoveeritud saatkonnahoone on tõeline pärl Buda ajaloolises linnaosas ning paistab omasuguste seast silma oma kollase värvitooni ja suursuguse valge kivitrepiga. Avamistseremoonia toimus saatkonna aias. Tervitusõnadele välisminister Urmas Paeti ja suursaadik Miko Haljase poolt järgnes kontsert külalistele. HaleBopp Singers alustas oma esinemist Raimond Valgre tuntud lauluga ”Sinilind”, millele aias laulvad linnud rõõmsalt konkurentsi pakkusid. Saatkonnahoone trepile rivistunud lauljad esitasid Eesti kergemuusikaklassikat ning maailmas tuntud popmeloodiaid dirigent Lauri Breede juhtimisel. Klaveril saatis pianist Lauri Lehtsaar. Solistideks olid Koit Soasepp, Merily Hindoala ning Taavi Rahusoo.

Järgmisel päeval toimus saatkonna poolt korraldatud kohtumine Cantemuse Instituudi ja kooridega Nyiregyhaza linnas. Õhtune kontsert koos Cantemuse tütarlastekoori, poistekoori, segakoori ning HaleBopp Singersi lauljatega oli elamusterikas. Eestlased pakkusid kontserdikülastajatele kuulamiseks peamiselt Eesti koorimuusika klassikat. Solist Koit Soasepa kaks laulu võeti vastu marulise aplausiga. Kauni kõlaga Kodaly Instituudi saalis tekkis eriline tunne kui eestlased laulsid ungarlaste poolt armastatud Zoltan Kodaly ”Õhtulaulu”. Kontsert lõppes kooride ühislauluga, kus esitati Ülo Vinteri ”Põhjamaa”. Kogu kontsert oli heategevusalane üritus, mille annetused koguti ungarlaste organisatsioonile the Large Families Association, mis aitab perekondi, kellel on rohkem kui 3 last. Kontserdijärgselt pakkus suursaadik Miko Haljas õhtusöögi Cantemuse koori esindajatele ja HaleBopp Singersile.

Lisaks kontserditele nautis HaleBopp Singers Ungaris peamiselt kuuma ilma ja veemõnusid madjaritemaa kuulsates SPAdes. Ühiselt tehti laevareis kaunil sinisel Doonaul, kus nauditi elavat Ungari muusikat ja meeliülendavaid vaateid Budapesti linnale. Tasase maaga harjunud eestlastele pakkus põnevust ka külaskäik Kekesi mäele 1014 m kõrgusele. Tagasisõidul külastati kuulsat Tokaji veinipiirkonda, selle veinikeldreid ja viinamarjavälju.

Ungari reisist saadud positiivsed emotsioonid andsid koorile vajaliku energia, et astuda vahetult pärast kojusaabumist võistlustulle populaarse telesaate ”Eesti otsib lemmiklaulu” finaalsaates.

HaleBopp Singers on koos tegutsenud 12 aastat. Kooris laulab ligikaudu 40 lauljat – kooliõpilasi, tudengeid, arste, õpetajaid, arhitekte, lendureid – inimesi väga erinevatelt elualadelt. Kõiki ühendab soov laulda – laulda nii, et hääl tuleks otse südamest. Koori dirigent ja kunstiline juht on Heino Elleri nimelise muusikakooli dirigeerimise õppejõud Lauri Breede.

Koori esinemisi on tavaliselt iseloomustatud sõnadega: emotsionaalne, rõõmus, nooruslik, improviseeriv, kaasakiskuv. HaleBopp Singersi eesmärgiks ongi pakkuda kuulajatele muusikaelamuste kõrval ka head tuju.

Ene Indermitte

FacebooktwittermailFacebooktwittermail