panelarrow

Eesti – Holland 3:0

12. septembril Rotterdamis toimunud Eesti võrkpallikoondise mängul hollandlastega hoiti Eesti lippu kõrgel. Pikad Eesti poisid seisid tribuunil ja hoidsid kohe üsna mitut lippu ja ikka piisavalt kõrgel, et tunduks – siin on palju eestlasi.

Tegelikult oligi kohale tulnud suur hulk eestlasi Hollandist ja Belgiast. Võrkpallifännideks olid ümber kehastanud nii kaks Eesti suursaadikud – Gita Kalmet Hollandist ja Mariin Ratnik Belgiast(pilt vasakul), Välisministeeriumi kantsler Marten Kokk(pilt vasakul) kui ka hulgem diplomaate ja Euroopa Liidu ametnikke Brüsselist. Juhuslikult mööda sõitnud kaks Eesti jalgratturitki said sisse kutsutud ja tribüünile saadetud. Meie sinimustvalge lipp paistis hollandlaste oranži taustal hästi välja ning eestlaste ergutushüüded ei jäänud mitte alla oluliselt suuremale Hollandi kodupublikule.

Mäng ise oli loomulikult ka huvitav. Kui alguses oli peamiseks ootuseks, et Eesti mehed kaotaks mitte rohkem kui 3:2, siis juba teise geimi poole peal oli ootuseks ikka ainult võit. Eesti koondis tegi hea mängu ning eestlaste ergutushüüded („võrku!“, „võtame nüüd selle ära!“, ja loomulikult „EESTI, EESTI, EESTI!“) olid piisavad, et hollandlaste kontsentratsiooni mõra lüüa ja neid lihtsaid vigu tegema panna. Kolmanda geimi keskpaigaks nõudsid eestlased juba 3:0 võitu. Seda hoolimata väga tasavägisest geimist a la kord Vestmann all ja Piibeleht peal – esimesest kuni 23nda punktini oldi pidevalt viigis või ühe punkti kaugusel teineteisest. Aga eestlaslik kangekaelsus jäi peale ja 3:0 võit võeti hollandlastelt nende oma kodupubliku silme all ära. Mis võrkpallifännideks kehastunud ümbruskonna eestlasele vägagi hästi sobis.