panelarrow

Estonia Quiz kutsub külla


Meie üheks välispoliitika eesmärgiks on Eesti riigi mõjukus ja hea maine. Siinkohal on oluline lisaks välispoliitilisel areenil toimuvale, kuidas näevad ja teavad Eestit tavalised inimesed teistes riikides.

Eesti tutvustamiseks välismaal on välisministeerium juba mitmeid aastaid korraldanud veebipõhist Eesti-teemalist viktoriini “Estonia Quiz”. Nüüd märtsi alguses avatud viktoriin on järjekorras juba viieteistkümnes. Viktoriini küsimustele vastates saab uusi ja huvitavaid teadmisi Eesti kohta ja mõnedel õnnelikel osalejatel, kellele naeratab loosiõnn, avaneb võimalus ka Eestit külastada.

Aastate jooksul oleme saanud palju positiivset tagasisidet ning Eestit külastanud võitjad on siit eranditult lahkunud heade muljetega. Sageli on tõeks saanud Eesti uus tunnuslause – Estonia. Positively surprising. Eestit on viktoriini abil nüüdseks külastanud üle 170 inimese ja auhinnad on läinud nii Euroopasse, Aafrikasse kui Põhja-Ameerikasse. Eelmise aasta peaauhinna võitja Kazimierz Poplawski Poolast viibis siin laulupeo ajal ja kirjeldas oma muljeid järgnevalt: “Mul ei ole muid sõnu Eesti kirjeldamiseks kui vaimustav. Ma ei ole kunagi varem kogenud sellist rahvariiete värvikirevust, rõõmu oma rahvakultuuri üle ja pühendumust kui laulu- ja tantsupeo ajal. Nii laulu- kui tantsupeo kontsert olid suurepärased. Eesti külastus pakkus mulle mitmeid meeldejäävaid hetki. Olen väga rõõmus, et mul avanes suurepärane võimalus veeta need kaunid päevad Tallinnas ja Pärnus.”

Eriline tänu kuulub Eesti ettevõtetele ja asutustele, kes on mõttega sel viisil Eestit tutvustada kaasa tulnud ning läbi aastate viktoriini toetanud. Tore on tõdeda, et iga aastaga on lisandunud ka uusi koostööpartnereid. Ilma toetajate abita poleks meil võimalik viktoriini edukalt läbi viia ja toredaid auhindu välja panna. Viktoriini auhinnad on tõesti osalemist väärt ja on tekitanud sageli soovi ka eestlastest sõpradel, kolleegidel osa võtta, kuid viktoriinis osaleda saavad siiski ainult välisriikide kodanikud.

Lõpetuseks, hea blogi lugeja, oled teretulnud viktoriini uudistama http://quiz.mfa.ee/ ja edastama oma välisriikide sõpradele, tuttavatele.

Renna Unt
projekti eestvedaja

Avaliku diplomaatia osakond

FacebooktwittermailFacebooktwittermail